کتاب «چراغ هدایت»؛مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی در رادیوقرآن،

هشتمین اثر آیت‌الله شجاعی با نام «چراغ هدایت» شامل مجموع سخنرانی‌های ایشان در رادیو قرآن سه شنبه 12 دی ماه در انتشارات سروش رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی رادیو قرآن، عصر روز سه شنبه 12 دی ماه با حضور مدیران شبکه رادیویی قرآن؛ مهدی فضائلی، مدیرعامل انتشارات سروش و حجت الله ایزدی، رئیس مرکز مطالعات انقلاب اسلامی و دفاع از کتاب «چراغ هدایت» مقدس در سالن اجتماعات ساختمان سروش رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم رمضانی معاون فرهنگی انتشارات سروش گفت: کتاب «چراغ هدایت» مجموعه‌ای از بیانات و سخنرانی‌های آیت‌الله محمد شجاعی است که برای اولین بار در رادیو قرآن پخش شده است .

وی افزود: از آنجایی که این کتاب آثار پیاده شده از سخنرانی این شخصیت بزرگ در رادیوقرآن است شاید با آثار دیگر قابل مقایسه نباشد؛ تاکنون چندین کتاب دیگر از این شخصیت در قالب آثار عاشورایی در انتشارات سروش چاپ شده است.

همچنین به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان 15 جلد کتاب دیگر که در چند سال اخیر در انتشارات سروش چاپ شده و برخی از آنها حتی نایاب شده‌اند معرفی می‌شوند تا غبار ایام از آنها زدوده شود زیرا اینها آثاری نیستند که کهنه شوند.

کتاب‌های «همگام با حسین (ع)»، «عقل سرخ»، «مجالس تعزیه»، «سیره معصومان»، «خورشید در خون»، «گنجینة‌الاسرار»، «منظومه صبح روز دهم»، «خورشید از پشت خیزران»‌،‌«شعر خون»‌، «خیمه‌گاه»و خلوتگاه عشق» در این مراسم در معرض دید اصحاب و رسانه و صاحب‌نظران قرار گرفت.

در ادامه، فضائلی به ایراد سخن پرداخت و ضمن قدردانی از شبکه رادیویی قرآن اظهار امیدواری کرد که کتاب «چراغ هدایت» همچون دیگر آثار آیت الله شجاعی با استقبال عمومی مواجه شود.

وی افزود: انتشارات سروش این افتخار را دارد که به چاپ و توزیع آثار مرتبط با ائمه اطهار(ع) اقدام کرده است. البته اکتفا به همین موضوع کافی نبوده و باید در مسیر آن بزرگان در ملک و ملکوت حرکت و برای نزدیک شدن به آنها تلاش کرد.

مدیرعامل انتشارات سروش، همچنین به آثار خلق شده در این حوزه و برجستگی شخصیت حضرت سید الشهدا(ع) در بین تمام ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و ضمن بیان این که هرچه در این مسیر تلاش شود نمی‌توان بخشی از اقیانوس بی کران امام حسین(ع) را شناساند، اظهار کرد: در آثاری که در کشورهای غربی منتشر شده است نیز توجه ویژه به امام حسین(ع) به وضوح به چشم می خورد.

فضائلی عنوان کرد: اگر به قیام امام حسین(ع) به درستی توجه شود قطعا می‌تواند حتی در سطح بین‌الملل سبب جذب قلوب بسیاری انسان‌های حتی غیر مسلمان شود، همانطور که در طول تاریخ بسیار شاهد این کرنش و فروتنی غیر مسلمانان در برابر این نور عظیم بوده ایم.

وی در پایان بیان کرد: موسسه سروش باید تلاش خود در حوزه خلق آثار ارزشمند و فاخر دینی- مذهبی را افزایش دهد.

در ادامه این مراسم حجت‌الله ایزدی استاد دانشگاه گفت: کتاب «چچراغ هدایت»‌ ساده، روان، شیوا و مخاطبان زیادی را دارد چون مخاطبان فرهنگ عاشورا بسیار زیاد هستند.

در پایان این مراسم از کتاب«چراغ هدایت» مجموعه سخنرانی های آیت الله محمد شجاعی در رادیو قرآن که توسط انتشارات سروش و با همکاری رادیو قرآن منتشر شده است رونمایی شد.

شایان ذکر است،کتاب «چراغ هدایت» در هفت فصل کلی چاپ شده است ؛ حسین بنده بی‌مانند خدا است، ثواب گریه برای امام حسین، ثواب زیارت امام حسین، مکارم اخلاقی و فضائل وجودی امام حسین، خون سید شهدا و اشتداد و غضب الهی، هل من ناصر الینصرونی، قیام مختار ثقفی و تذاکراتی در باب محرم فصول این کتاب را تشکیل می‌دهند.

 

 

منبع: http://radioquran.ir/?part=news&inc=news&id=992

/ 0 نظر / 68 بازدید